اجرای حکم قطع دست راست و پای چپ در زاهدان

دو شنبه 7 ژانويه 2008, بوسيله‌ى روزبه میرابراهیمی

نمی دانم با چه توجیهی این گونه احکام صادر و اجرا می شود. واقعا متاسفم صادر کنندگان، اجرا کنندگان و اعلام کنندگان این احکام چیزی جز ارائه بیش از پیش تصویر بی رحم و خشن از اسلام در دنیا کاری انجام ندادند. حتی مصلحت حکومت کردن را هم ظاهرا مدت هاست ....

متن خبر را بخوانید:


آنلاين بنگريد : لینک در رادیو فردا

دادگستری کل سيستان و بلوچستان، روز يکشنبه، ۱۶ دی ماه، اعلام کرد که حکم قطع دست راست و پای چپ در مورد پنج نفر، که متهم به گروگانگيری و درگيری مسلحانه بودند، در زاهدان، به اجرا در آمده است.

خبرگزاری دانشجويان ايران، ايسنا، به نقل قول از اطلاعيه دادگستری کل سيستان و بلوچستان گزارش داد، که احکام صادره پس از تاييد توسط مراجع عالی قضايی کشور با «رعايت تشريفات دادرسی و با حضور و نظارت کامل تيم پزشکی به مرحله اجرا درآمده است.»

اين پنج نفر متهم به سرقت مسلحانه، درگيری با ماموران انتظامی و بهم زدن امنيت مردم در سطح منطقه شده اند.

اسامی افرادی که در مورد آنها حکم به مورد اجرا در آمده، عبارت است از «م.ع. جلالی» «ع.ب.ريگی» و «ا. ريگی» «ع.ر.رودينی» و «د. پهلوان».

به گزارش خبرگزاری آلمان، اگر چه طبق قوانين اسلامی در ايران، حکم قطع دست و پا، در صورت سرقت مسلحانه، می تواند اجرا شود، ولی در سال های اخير گزارشی در مورد اجرای چنين حکمی وجود نداشته است.

در همين حال، محمد ابراهيم نکونام ریيس دادگستری استان سيستان وبلوچستان روز يکشنبه در گفت و گويی با خبرگزاری فارس از آزادی دو هزار زندانی در اين استان خبر داد.

وی افزود کسانی که دارای سابقه محکوميت هستند و کسانی که عضو باندهای اشرار و سردسته باندهای قاچاق مواد مخدر و اسلحه هستند، جز اين دو هزار نفر نيستند.

استانی نا آرام

استان سيستان و بلوچستان بارها در سال های گذشته، صحنه درگيری بين افراد مسلح و نيروهای انتظامی بوده است.

يک گروه سنی مسلح با نام جندالله در اين استان فعال است و بارها به نظاميان و غيرنظاميان ايرانی حمله کرده است. ايران اين گروه را به ارتباط با القاعده متهم کرده است.

مقامات ايرانی ماه گذشته اعلام کردند که نيروی انتظامی در يک درگيری در استان سيستان و بلوچستان، تعدادی از «اعضای گروه جندالله» را کشته است.

روز ۲۵ بهمن ماه سال گذشته، اتوبوسی متعلق به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در زاهدان بر اثر بمبگذاری منفجر شد که طی آن ۱۱ نفر نظامی کشته شدند. اين حادثه يکی از بزرگترين حملات تروريستی عليه نيروهای مسلح ايران طی يک دهه اخير بود.

منبع : رادیو فردا

اين مطلب را به بالاترين بفرستيد

87 پيام‌ها

آنلاين بنگريد : عرب سيو

repondre message

 • اجرای حکم قطع دست راست و پای چپ در زاهدان

  28 ژوئيه 2013 02:25, بوسيله‌ى webplu9

  تداول السوق السعودي
  تداول اعمال الخليج
  تداول الاسهم,الاسهم السعودية,مركز الاسهم ,موقع تداول الاسهم ,تداول سوق الاسهم,هوامير الاسهم ,تداول الاسهم السعوديه
  ساحات تداول
  تداول اعمال الخليج
  الاسهم السعودية,حيتان البورصة,السوق السعودي,تداول الاسهم السعودية,تداول الهوامير,استراحة المساهمين تداول السعودية,تداول اعمال الخليج

  repondre message

 • اجرای حکم قطع دست راست و پای چپ در زاهدان

  3 دسامبر 2013 17:52, بوسيله‌ى webplu9

  شات صوتي , دردشة صوتية , سعودي جنان , chat voice
  شات صوتي
  شات صوتي,دردشة صوتية,شات سعودي جنان الصوتي,دردشة سعودي جنان الصوتية,شات صوتي سعودي جنان,دردشة صوتية سعودي جنان,chat voice
  شات صوتي فيديو,دردشة صوتية صوت وصورة,cam voice chat
  دردشة صوتية

  repondre message

 • اجرای حکم قطع دست راست و پای چپ در زاهدان

  28 دسامبر 2013 11:17, بوسيله‌ى webplu9

  Married life
  world Eve , Cooking , Fashion , Makeup , Dresses , Sex education , Married life , pregnancy , maternity , Child care , Muslim women , MLR , Girls Games
  pregnancy

  repondre message

 • اجرای حکم قطع دست راست و پای چپ در زاهدان

  9 ژانويه 19:18, بوسيله‌ى webplu9

  شات كتابي , دردشة كتابية , عسليات , Chat Written
  شات كتابي
  شات كتابي,دردشة كتابية,شات عسليات الكتابي,دردشة عسليات الكتابية,شات كتابي عسليات,دردشة كتابية عسليات,Chat Written
  دردشة كتابية

  repondre message

 • سخنگاه براى مشتركين

  براى شركت در اين سخنگاه، شما بايد از پيش ثبت نام ميكرديد. خواهشمند است كلمه شناساييتان را كه دريافت كرده ايد در زير مشخص كنيد.اگر ثبت نشديد، بايد ثبت نام كنيد.

  ارتباطثبت نام آيا كلمه ورود را فراموش كرديد؟

  مقالات مرتبط