کمی درباره حسین درخشان

چهار شنبه 19 نوامبر 2008, بوسيله‌ى روزبه میرابراهیمی


کسانی که پیگیر این وبلاگ بوده و هستند دیده اند که در لینک های وبلاگ همیشه وبلاگ هودر یا همان حسین درخشان بوده و هست.بارها هم مورد سوال برخی دوستان بودم که آیا «فکر نمی کنی وبلاگت خیلی درخشان است»!! منظورشان «ریدر» کنار وبلاگم بود که بطور اتوماتیک پست های وبلاگ ها یا سایت های لینک داده شده را می خواند و نشان می دهد. گفتم این مشکل من نیست اگر می بینیدوبلاگ خیلی «درخشان» است بخاطر پر کاری صاحب آن وبلاگ است.

تا همین لحظه نیز به هیچ یک از «لج پراکنی ها» هودر در این سالها که به من ربط داشت هیچ واکنشی نشان ندادم و نخواهم داد.علی رغم اینکه وی اتهامات دروغ بسیاری را به من و برخی دیگر بسته است که همیشه سپردمش به اینکه روزی خواهد فهمید اطلاعاتش و تهمت هایش درست نبوده در تحلیل هایش اشتباه کرده است.

در این چند روز هم از جاهای مختلفی می شنیدم که در بازگشتش به ایران مورد بازجویی قرار دارد . احتمالی که خودم هم بسیار قوی می دانستمش. اما خبر زیر که درخبرگزاری ایرنا منتشر شده است بازی را کمی متفاوت کرد:

خبر ایرنا: «آخرين وضعيت فريب خورده هاي فراري /
به گفته «حسين .د» از فريب خوردگان جريان موسوم به اصلاحات که سالها پيش از ايران گريخته و عليه مقدسات ملت ايران قلم مي زد، بيشتر اين فريب خورده ها از قرص هاي آرام بخش استفاده مي کنند و بعضي از آنها تا کنون يکي دوبار اقدام به خود کشي کرده اند.
يکي از فريب خوردگان جريان موسوم به اصلاحات که سالها پيش از ايران گريخته وعليه مقدسات ملت ايران قلم مي زد، اخيراً طي اظهاراتي اعلام کرد: بيشتر دوستانم که در مطبوعات اصلاح طلب به خبرنگاري ونويسندگي مشغول بودند و از سه سال پيش تشويق شدند که در ازاي حمايت هاي مالي به خارج بروند و از آنجا عليه ولايت فقيه و امام زمان (عج) و عدم آزادي ها در جمهوري اسلامي بنويسند،اکنون در بدترين وضعيت مالي هستند.
به گفته «حسين .د» بيشتر اين فريب خورده ها از قرص هاي آرام بخش استفاده مي کنند و بعضي از آنها تا کنون يکي دوبار اقدام به خود کشي کرده اند.
وي همچنين اظهار داشت: غير از دو سه نفر که نمي دانم هزينه زندگي راحت آنها چگونه تامين مي شود بقيه اين افراد عمدتاً مجبورند براي امرار معاش به رانندگي و گارسوني و آرايشگري روي بياورند و جالب اين که سايت هاي ضد ايراني هم به نام آنها و با عکس هايشان عليه جمهوري اسلامي ايران و احمدي نژاد مطلب مي نويسند و مقداري به آنها حق التحرير مي دهند!
وي خاطرنشان کرد: غربي ها دائما از ما مي خواستند عليه چند چيز کار کنيم، ولايت فقيه، اعتقاد به امام زمان عج و بنيادگراها اصولگرايان. اگر هم نخواهند بنويسند مي گويند از شما سندهايي داريم که منتشر مي کنيم و آبرويتان را مي بريم. بعضي از دوستانم در وضعيت مالي و روحي بسيار بدي به سر مي برند و شايد آرزوي مرگ کنند.

سيام/1962/
انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ايرنا) / کد خبر 228985»

نویسنده وبلاگ سردبیر خودم پیش از رفتنش به ایران نوشته بود: « ولی می‌خواهم یک خواهش هم بکنم. دوست‌ندارم هر برخوردی که سیستم امنیتی یا قضایی ایران بخواهد با من بکند تبدیل به چماقی تازه در دست بیزنس‌من‌های شارلاتان حقوق بشر در آمریکا و اروپا شود، که تنها چیزی که برایشان هم نیست حقوق آدم‌های دیگر است. در نتیجه، راضی نیستم که کوچکترین خبر یا اعلامیه یا فعالیتی به زبان انگلیسی و در صحنه‌ی بین‌المللی یا رسانه‌های فارسی‌زبان هلندی و آمریکایی و انگلیسی و غیره پخش و انجام شود. اگر چیزی برای خبر دادن بود رسانه‌های قانونی داخل ایران طبیعتا آن را بر اساس وظیفه‌شان منعکس خواهند کرد که این از نظر من اشکالی ندارد.....»

معتقدم وی این نظر را از روی اعتقاد نوشته و خواسته است و بهمین خاطر برای نظرش حتی اگر به هیچ عنوان قبولش نداریم هم باید احترام بگذاریم. البته فکر می کنم وی پیش بینی این برخورد ها را داشت و زیاد هم برایش تفاوت نداشت. در زندان های جمهوری اسلامی معمولا اگر کسی را بازداشت می کنند اول می شکنندش و بعد اعتراف های راست و دورغ می گیرند و بعد تلاش می کنند بر اساس آن پروژه طراحی شده ای را پیش ببرند. معمولا محکومیت زندان هم آخرین مراحل است. هودر بخش اول را لازم نداشت و از قبل آماده بود تا به مرحله دوم وارد شود برنامه های بعدی شان هم تا حدودی برای من مشخص است که چه پیش خواهد آمد.

ایرنا که مدت هاست تبدیل به بازوی رسانه ای جریان امنیتی شده است خبر بالا را تنها برای آغاز منتشر کرده است. کلمه ها و جمله بندی هایش برایم آشناست و حتی خبر پراکنی ها و نوشته های آینده نیز در این زمینه برایم قابل پیش بینی است.

درخشان خودش اعتقاداتش را انتخاب کرده است و این انتخاب می تواند محترم باشد. حق انتقاد و حتی شکایت هم برای دیگران پابرجا است. اما آنچه امروز بر او خواهد گذشت زیاد برایش خوشایند نخواهد بود. حتی اگر در زندان هم باشد حتما این نوشته را خواهد خواند.« هر چه می خواهند بنویس. حتی اگر برگزیده ای که در کنارشان هم باشی مهم نیست.» ( البته آنها شیره جانت را خواهند کشید تا بعد به خدمتت بگیرند.)

نمونه های زیادی در این زمینه بوده و هست.....

البته نمی دانم ! شاید هم راست می گفتی که می شود «مشروب خور بود و طرفدار ... هم بود». .....

امیدوارم هر چه زودتر مشکلاتت رفع شود و هر جوری که دوست داری زندگی کنی.

برای کسانی هم که شاید کمی از این اتفاق خوشحال شده اند بگویم که سعی کنیم برای هیچ کس چنین وضعیتی را آرزو نکنیم حتی دشمن ترین دشمنان....

اين مطلب را به بالاترين بفرستيد

92 پيام‌ها

آنلاين بنگريد : عرب سيو

repondre message

 • کمی درباره حسین درخشان

  28 ژوئيه 2013 17:46, بوسيله‌ى webplu9

  تداول السوق السعودي
  تداول السوق السعودي
  تداول الاسهم,الاسهم السعودية,مركز الاسهم ,موقع تداول الاسهم ,تداول سوق الاسهم,هوامير الاسهم ,تداول الاسهم السعوديه
  ساحات تداول
  ساحات تداول
  الاسهم السعودية,حيتان البورصة,السوق السعودي,تداول الاسهم السعودية,تداول الهوامير,استراحة المساهمين تداول السعودية,تداول اعمال الخليج

  repondre message

 • کمی درباره حسین درخشان

  7 دسامبر 2013 10:32, بوسيله‌ى webplu9

  شات صوتي , دردشة صوتية , سعودي جنان , chat voice
  شات صوتي
  شات صوتي,دردشة صوتية,شات سعودي جنان الصوتي,دردشة سعودي جنان الصوتية,شات صوتي سعودي جنان,دردشة صوتية سعودي جنان,chat voice
  شات صوتي فيديو,دردشة صوتية صوت وصورة,cam voice chat
  دردشة صوتية

  repondre message

 • کمی درباره حسین درخشان

  16 دسامبر 2013 06:39, بوسيله‌ى webplu9
 • کمی درباره حسین درخشان

  28 دسامبر 2013 12:28, بوسيله‌ى webplu9

  Muslim women
  world Eve , Cooking , Fashion , Makeup , Dresses , Sex education , Married life , pregnancy , maternity , Child care , Muslim women , MLR , Girls Games
  Child care

  repondre message

 • سخنگاه براى مشتركين

  براى شركت در اين سخنگاه، شما بايد از پيش ثبت نام ميكرديد. خواهشمند است كلمه شناساييتان را كه دريافت كرده ايد در زير مشخص كنيد.اگر ثبت نشديد، بايد ثبت نام كنيد.

  ارتباطثبت نام آيا كلمه ورود را فراموش كرديد؟

  مقالات مرتبط